29 вересня 2021

38 фактів про Михайля Семенка

"Коли ми дивимося фільм, нам подобається герой не тому, що він ідеальний, як-от у школі намагаються розповісти про письменників. Він має недоліки, і саме вони допомагають поглянути на героя чи письменника як на живу людину. Адже ці люди, як і ми, прокидалися вранці, чистили зуби або не любили їх чистити, полюбляли їсти щось шкідливе, хворіли, сварилися, зраджували", – каже письменниця й дослідниця Михайля Семенка Любов Якимчук.
За її словами, Семенко боровся з так званою іконізацією письменників. Бо живі люди виявляють емоції до таких самих людей, як вони, а не до портретів. А літературу можна вивчати саме через емоції.
"Нова українська школа" поговорила з Любов’ю про те, як Михайль любив грати на скрипці, навчався в психоневрологічному інституті, був двічі одружений і працював у “коворкінгу”.

27 вересня 2021

26 вересня 2021

Як розповідати дітям про Бабин Яр?


https://osvitoria.media/experience/yak-rozpovidaty-dityam-pro-babyn-yar/ 

Цього року відзначаємо 80-і роковини трагедії Бабиного Яру. 29–30 вересня Україна вшановує Дні пам’яті жертв трагедії та продовжує осмислювати страшні сторінки нашої історії. Починати говорити з дітьми на такі теми можна вже з молодшого шкільного віку, поступово додаючи нову інформацію та посилюючи контекст події. Як розповідати учням про Бабин Яр, ділиться вчителька історії та громадянської освіти з Новопечерської школи Леся Юрчишин.

25 вересня 2021

5 причин почати готуватися до ЗНО у вересні

Детальніше:  http://blog.ed-era.com/ghotuvatisia-do-zno/

Легкий старт. Ти плавно увійдеш у навчання, якщо почнеш готуватися у вересні. Якщо розставити пріоритети на початку й виділити час, аби зрозуміти специфіку іспиту, тоді вдасться підібрати комфортний темп, якісні матеріали й детально спланувати заняття. Наприклад, у вересні вже можна завантажити програми ЗНО з різних предметів, запастися матеріалами, з’ясувати, як пов’язані ЗНО та ДПА та чому за тест можна отримати максимум 104 бали, а в таблиці ЗНО — 200.
Ознайомитися з процесом оцінювання — не менш важливо, бо деякі правила ЗНО змінюються щороку. Навіть якщо ти знаєш якийсь предмет на відмінно, є ризик не скласти тестування лише через те, що ти не засвоїв/-ла нові правила гри. Стежити за останніми новинами з цієї теми можна в розділі «ЗНО» на сайті osvita.ua.

19 вересня 2021

До уваги учнів 11 класу

 

Як навчити учнів читати самостійно і працювати з різними текстами

Наприкінці серпня відбулося навчання вчителів "Літня Академія БомбеЗНО" в межах проєкту “Навчаємось разом” + проєкту ЄС. Учителям розповідали про ефективні стратегії навчання української учнів, для яких ця мова не є рідною.

У статті “Нової української школи” читайте про:
  • інструменти і стратегії, корисні для читання з розумінням;
  • те, як зацікавити дітей читанням;
  • чому важливо працювати з різними типами текстів і як це робити;
  • лайфхаки, як зробити уроки української цікавішими;
  • корисні посбіники.

17 вересня 2021

Як проходитиме зовнішнє оцінювання 2022 року

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – це тестування з різних навчальних предметів, яке мають пройти випускники закладів середньої освіти. 

ЗНО проводять для того, щоб визначити рівень досягнень випускника за час навчання в школі та забезпечити рівний доступ усіх випускників до вищої освіти. 

Таким чином, результати зовнішнього оцінювання можуть бути використані для двох цілей:

  • як результати випускних іспитів у школі (державної підсумкової атестації, ДПА) – оцінки за шкалою від 1 до 12;
  • як результати вступних іспитів у заклади вищої освіти – бали за шкалою від 100 до 200.

Зовнішнє оцінювання проводить Український центр оцінювання якості освіти та його підрозділи – регіональні центри оцінювання якості освіти. ЗНО проходить у спеціально створених пунктах тестування. 

Детальніше: http://osvita.ua/test/84393/

16 вересня 2021

Даруймо людям віру в добро!

15 вересня в Будинку прийомів Одеської обласної ради пройшла церемонія нагородження переможців регіонального конкурсу «Благодійна Одещина-2020», яких обирали за підсумками діяльності протягом минулого року.
Відзнакою «Ангел добра» та дипломом переможця в номінації «Добро починається з тебе» нагороджено нашу школу, яка вже протягом 6 років реалізує загальношкільний проєкт «Людина починається з добра» та двічі відзначена дипломами учасника Національного конкурсу «Благодійна Україна».

04 вересня 2021

До уваги учнів 7 класу



Що буде з освітою у 2021/2022 навчальному році?

 https://osvitoria.media/experience/shho-bude-z-osvitoyu-u-2021-2022-navchalnomu-rotsi/

Що буде далі в освіті? З початком нового навчального року це питання виникає не лише у викладачів, учнів та стурбованих ситуацією батьків. ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, Світовий банк та OECD вирішили розібратися, як трансформувалася освітня система. Ці висновки увійшли в опитування «Що далі? Уроки з відновлення освіти: результати дослідження освітніх міністерств під час пандемії COVID-19» (WHAT’S NEXT? Lessons on Education Recovery: Findings from a Survey of Ministries of Education amid the COVID-19 Pandemic). Опитування пройшли міністерства освіти 143 країн світу. "Освіторія" зібрала головні висновки та прогнози на новий навчальний рік.

01 вересня 2021